Ubytování & Tipy

Ekonomická varianta ubytování ve studiu

Možnost rezervace ubytování ve vlastních spacích pytlech v tanečním studiu Flame Dance, Sokolovská 22, Praha 8 - Florenc (zároveň jde i o místo konání seminářů). Ve studiu jsou 4 taneční sály, recepce a sociální zařízení (2x sprcha, 4x záchod). Studio je situováno v centru Prahy (metro a tram Florenc - B/C), jen několik minut MHD do divadla.
Cena: 150 Kč/osoba/noc - rezervace na info@borntoshimmy.cz

Tipy :)

Cesta do Prahy

Pro cestu na delší vzdálenosti doporučujeme společnost RegioJet (Student Agency) nebo Leo Express - nabízí cestu luxusními autobusy nebo vlaky za nízkou cenu. Další levnou dálkovou dopravu do Prahy za dobré ceny nabízí společnosti: EuroLines, FlixBus, PolskiBus atd.
Výhodné ceny vlaků akčních jízdenek najdete i zde.

Cesta do studia

Hromadnou dopravou se dopravte na zastávku Florenc. Přijedete-li dálkovým autobusem přímo na Florenc, studio je jen pár minut pěšky. Pokud pojedete vlakem, studio je jen jednu stanici metrem z Hlavního nádraží. Studio se nachází na adrese Sokolovská 22, Praha 8 ve dvoře domu cukrárny "Ovocný Světozor". U vchodu jen zazvoňte na zvonek "Flame Dance". V případě nutnosti volejte Jannah: +420 731 612 019

Cesta kolem města

MHD v Praze je celkem levná a rychlá záležitost - lístky seženete v automatech a např. v některých trafikách, z českého čísla můžete poslat i SMS. Pokud plánujete jezdit více, např. po památkách, můžete si zakoupit i výhodné lístky na 24 nebo 72 hodin. Noční tramvaje jezdí celou noc, jen si dávejte pozor na intervaly.
Plánek metra | Vyhledávač spojů MHD

Pokud dáváte přednost TAXI, nejspolehlivější je použít aplikaci Liftago. Další celkem dobré i levné společnosti jsou Nejlevnější Taxi (226 000 226) nebo Zónové Taxi (222 722 227). Nedoporučujeme zastavovat taxíky na ulici.

Památky

Praha je krásná a je zde mnoho co k vidění :) Pokud nejste místní a najdete si čas, určitě navštivte Pražský hrad, Karlův most, Staroměstské Náměstí, Vyšehrad nebo Náplavku.
Je těžké si vybrat - tady je pár tipů :)

Jídlo & Obchody

Hned poblíž studia jsou dva supermarkety otevřené do pozdních hodin (Albert, Billa). Studio samotné je v budově cukrárny Ovocný Světozor kde můžete koupit kávu, chlebíčky, saláty, dorty atd. (o víkendu otevírají až v 10:00). V protější pasáži Alberta je lékárna, DM Drogerie, nehtový salon i kadeřnictví, Costa Coffee, knihkupectví atd.

Poblíž studia můžeme doporučit restauraci Mlsná Kavka (vegetariánská), Gate Restaurant (mají tam i hezký bar) nebo trošku dál Lokál (české speciality a pivo).

Pokud se vydáte pár minut pěšky opačným směrem od studia do ulice Na Poříčí (stanice tramvaje Bílá Labuť), potkáte několik různých fastfoodů v pasáži Florentinum a jejím okolí (Starbucks, McDonald's, KFC, Bageterie Boulevard nebo veganské Loving Hut, Dhaba Beas nebo salátový bar Green Factory).

Další ubytování v okolí studia

Hostel Sokol Karlín | Hostel Florenc | BB Hotel Prague-City